در حال بارگذاری ...
چهارشنبه 25 تیر 1399
 • آموزشکده فنی تربیت بدنی امام علی (ع) صفادشت

  معرفی سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

  مقدمه :

  دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان یکی از مهم ترین متولیان آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور، از سال 1390 با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار خود را آغاز نمود و به صورت تفکیک جنسیتی اقدام به آموزش دانشجو کرده است، به نحوی که برخی مراکز آن ویژه پسران و برخی نیز مختص دختران است. این مراکز در قالب بیش از 170 دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه ای در استان های مختلف کشور پراکنده اند که از این تعداد 121 مرکز مختص پسران و 52 مرکزمختص دختران می باشد.

  عمده فعالیت های آموزشی این دانشگاه با هدف تربیت تکنسین معطوف به سطح کاردانی است. البته در تعدادی از مراکز این دانشگاه، دوره های کارشناسی ناپیوسته و پیوسته نیز فعال اند. درحال حاضر، خدمات در سطح کاردانی پیوسته با 97 رشته، کارشناسی ناپیوسته با 47 رشته و کارشناسی پیوسته با 7 رشته در قالب دو نوبت آموزشی برای حدود 200 هزار دانشجو ارائه می گردد.

  ترکیب گروه های آموزشی این دانشگاه شامل فنی و مهندسی، کشاورزی و دامپزشکی، علوم انسانی و هنر است. از آنجا که بخش عمده ای از آموزش های این دانشگاه را آموزش های کارگروهی به خود اختصاص داده است، لذا دانش آموختگان علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردارند و بالغ بر 70 درصد این دانش آموختگان در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار می شوند.

   

  معرفی آموزشکده فنی تربیت بدنی پسران صفادشت  امام علی(ع)   

  آموزشکده فنی تربیت بدنی امام علی(ع) صفادشت با مساحت 16634 متر مربع در مقطع کاردانی در سال 1379 تاسیس گردید و درحال حاضر با حدود 450 نفر دانشجوی رشته تربیت بدنی در دو نوبت آموزشی مشغول به فعالیت است. این مرکز تنها آموزشکده تک رشته تربیت بدنی دانشگاه فنی و حرفه ای کل کشور می باشد و از امکانات و تجهیزات خوبی جهت تدریس این رشته برخوردار است. از جمله ساختمان آموزشی و اداری، مجموعه استخر شنا، سونا و جکوزی، سالن ورزشی سرپوشیده چندمنظوره مشتمل بر سالن بدنسازی، سالن کشتی و زیمناستیک، سالن رشته های مختلف سالنی، زمین چمن و پیست دو و میدانی، آزمایشگاه تربیت بدنی وسایت IT می باشد.

  عموماً فارغ التحصیلان این مرکز در سازمانها، نهادها و ادارت مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، هیات های ورزشی، باشگاه های ورزشی مختلف، کانون های تندرستی - اصلاحی و ... مشغول به کار می شوند.

  در این مرکز از زمان تاسیس تاکنون فعالیت های مختلف علمی - پزوهشی، فرهنگی - ورزشی از قبیل چاپ مقالات و کتب تخصصی ورزشی : کتاب اصول سرپرستی در تربیت بدنی- کتاب تربیت بدنی عمومی- کتاب تغذیه ورزشی- کتاب حرکت شناسی- کتاب تهیه و کاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی، تیم اعزامی به مسابقات ارومیه، برگزاری دوره مربیگری آمادگی جسمانی، پیاده روی صفادشت، مسابقات انفرادی دانشگاه فنی و حرفه ای، تجدید میثاق دانشجویان، اساتید و کارکنان با آرمان های امام راحل، مراسم همایش هفته پژوهش، اعزام کاروان زیارتی دانشجویان و اساتید به کربلا، برگزاری مراسم روز دانشجو، تشییع پیکر شهدای مدافع حرم، برگزاری اردوهای زیارتی به مشهد مقدس- اردوی طالقان و دشت شقایق ها، برگزاری مراسم گرامیداشت روز معلم، برگزاری مسابقات درون دانشکده ای، برگزاری مراسم جشن انقلاب، همایش پیاده روی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای، برگزاری مراسم توجیهی دانشجویان جدیدالورود، دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم صفادشت، جلسه هیات موسس خیرین حامی خوابگاه ساز، بازدید از پارک فناوری استان البرز، برگزاری دوره آموزشی کمک های اولیه، برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد، برگزاری مراسم عزاداری حسینی، برگزاری کارگاه زندگی هدفمند، کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز اچ آی وی، کوهنوردی دسته جمعی کارکنان سازمان مرکزی و جمعی از کارکنان دانشکده های استان تهران با حضور رییس دانشگاه فنی و حرفه ای، مسابقات قهرمانی تنیس روی میز آموزشکده، مسابقه پرس سینه، نمایشگاه هفته دفاع مقدس، سخنرانی پروفسور سیروس جاوید، برپایی غرفه مرکز تندرستی و حرکات اصلاحی آموزشکده در هتل المپیک، مراسم زیارت عاشورا در آموزشکده، برگزاری مسابقه دارت، بازدید از مجموعه اورند پیشرو بعد از کارگاه شرکت دانش بنیان، برپایی موکب اربعین، مسابقات فوتسال اساتید و دانشجویان، گرفتن تست سلامت و مشاوره از دانشجویان، و برگزاری کلاس های مربی گری بسکتبال، فوتبال ، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف از قبیل تغذیه ورزشی ، روانشناسی ورزشی، کارآفرینی در ورزش، اصول راه اندازی شرکت های دانش بنیان، برنامه ششم توسعه ورزش اردو ها و بازدید های مختلف از قبیل شرکت در همایش ملی دانشجویی، کنگره بین المللی فوتبال کلینیک، پیگیری و اجرا شده است. قهرمانان ورزشی بسیاری در این مرکز تحصیل کرده اند که در حال حاضر یا در سطح قهرمانی مشغول به فعالیت هستند و یا بعنوان مدرس در دانشگاه های مختلف مشغول به تدریس می باشند.

  نظرات کاربران

 • اذان صبح
  طلوع خورشيد
  اذان ظهر
  غروب خورشيد
  اذان مغرب
  نیمه شب شرعی
  اوقات به افق:
  دقت 3± دقیقه
 • برگزاری کارگاه ها و دوره ها
 • ثبت شماره تلفن همراه دانشجویان